Medijska pismenost u Bosni i Hercegovini pripada kategoriji pionirskih istraživačkih napora u toj državi, koji na sistematičan način traže odgovore na pitanja: šta je medijska pismenost danas, te kako unaprediti nivo medijske pismenosti.
> Više o ovom dokumentu...Novinari treba da tretiraju informacije prikupljene na društvenim medijima na isti način na koji se tretiraju informacije prikupljene na bilo koji drugi način, ili da upotrebim aksiom stare novinarske škole: „Ako majka kaže da vas voli, ipak proverite“.
> Više o ovom dokumentu...„Mediji koje zovemo društvenim sve drugo su sem tog, jer kad uključimo kompjutere svoja vrata zatvaramo“ – jedna je od ključnih poruka koju bi svako trebalo da čuje.
> Više o ovom dokumentu...Život nije tako jednostavan. Fašizam se može vratiti i pod najnevinijom maskom. Naša je dužnost da ga razotkrijemo i da upremo prstom na svaki od njegovih primera svakog dana, na svakom mestu na svetu.
> Više o ovom dokumentu...Pogledajte kratak video prilog o Medijskoj pismenosti. Kako prepoznati kredibilan sadržaj, odnosno kako kritički konzumirati i analizirati ono što nude mediji.
> Više o ovom dokumentu...Između ostalog, etika u medijima podrazumeva zdravo medijsko okruženje: funkcionalnu zakonsku regulativu, visok nivo obrazovanja novinara, njihovu ekonomsku stabilnost i nezavisnost, kao i finansijsku stabilnost i nezavisnost medijskih kuća u kojima rade.
> Više o ovom dokumentu...Kako se privlači pažnja i "spinuje" javnost. Ne samo u novinarstvu.
> Više o ovom dokumentu...Ovaj eksperiment objašnjava ponašanje pod uticajem uslovnog refleksa i tradicije. Odnosno, objašnjava zašto se često tradicija ne preispituje, već se ljudi priklanjaju ponašanju većine.
> Više o ovom dokumentu...Tinejdžeri i mladi u svojim dvadesetim provode više vremena gledajući filmove i televizijske programe na kompjuterima, pametnim telefonima i tablet računarima nego na televizijskim ekranima.
> Više o ovom dokumentu...